Приветствую Вас Гость
Среда
09.07.2025
16:22

Усе про ремонт і будівництво

Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [28]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Мои статьи

Достоїнства цементу

Всі гідравлічні в'язкі речовини, у тому числі й цемент, мають властивість схоплюватися як на повітрі, так і у воді. Із цього треба, що зберігати цемент потрібно неодмінно в сухому місці. Крім того, рекомендується по можливості застосовувати тільки свіжий цемент, тому що при довгому зберіганні він під впливом вологого повітря може частково схопитися. Однак такий старий цемент все-таки може бути вжитий для другорядних робіт.

 

Заповнювачі переважно пісок, гравій і щебені розрізняють по крупности зерна (зернистості, розміру шматків). Пісок дрібнозернистий має розміри часток 0,1-0,25 мм; среднезернистый 0,25-0,50 мм; грубозернистий 0,5-1,0 мм; грубозернистий 2-2,5 мм, гравій 2-10 мм і щебені 3-150 мм. Для легких бетонів як заповнювач застосовують доменні шлаки, пористу обпалену глину, пемзу, вулканічний туф, черепашник, бій цегли, керамзит і т.д. Заповнювачі не повинні містити шкідливих домішок: різного роду глин, органічних речовин, гумусу. Крім того, не можна застосовувати як заповнювач певні мінеральні речовини (гіпс, ангідрит і ін.), які приводять до деформацій внаслідок кристаллизационного тиску.

 

Важливо знати, що мірилом якості бетону служить не стільки міцність заповнювача, скільки форма його часток і їхній розмір. У заповнювачі частки повинні перебувати в такому процентному співвідношенні, щоб при затвердінні всі порожні простори, що утворяться між великими шматками заповнювача, були заповнені більше дрібною фракцією. Цемент служить тільки «клеєм», що связует окремі частки один з одним. І помітьте: кутасті заповнювачі підвищують якість бетону.

 

Вода для готування розчину й бетону використовується будь-яка, що зустрічається в природі, але не забруднена, наприклад, промисловими відходами або нечистотами. Залежно від того, скільки води додається в суміш, консистенція ще що не схопилася бетону, визначається як тверда, пластична й особливо рухлива. Зайва вода при твердінні випаровується, внаслідок чого в бетоні залишаються пори, порожнечі. Тому доцільно додавати води рівно стільки, скільки потрібно для необхідної консистенції.

 

Арматурна сталь застосовується у вигляді стрижнів, що зв'язуються дротом або що зварюються. Використовувати листову сталь для залізобетонних робіт заборонено.

 

Категория: Мои статьи | Добавил: neon3394 (28.12.2008)
Просмотров: 454 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: