Приветствую Вас Гость
Среда
09.07.2025
20:11

Усе про ремонт і будівництво

Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [28]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Мои статьи

Покрівля з ґонту

Підстава для гонтовой покрівлі - решетування із брусків перетином 50x50 мм або жердин діаметром 65-70 мм, обтесаних на два канти. Відстань між латами залежить від довжини гонтовых дощечок і кількості шарів покрівельного покриття.  Двошарову покрівлю влаштовують для господарських будівель, а тришарову - для малоповерхових житлових будиночків. Причому у двошаровій покрівлі гонтовые дощечки укладаються внахлест на 1/2 довжини ґонту, а в тришарової - на 2/3 довжини. Кожна дощечка прибивається до решетування одним цвяхом, але через многослойности покрівельне покриття голівка цвяха виявляється схована дощечкою верхнього ряду.

 

Укладання ведеться знизу нагору (від карниза до ковзана) і праворуч ліворуч. Кожна гонтовая дощечка має з лівого боку шпунтову канавку, у яку вставляється загострене ребро сусідньої дощечки. Всі загострені ребра ґонту повинні бути спрямовані в одну сторону. Прикар-Низные й приконьковые ряди викладаються вкороченими дощечками. У ряді ґонт стелиться вразбежку, тобто у вигляді зиґзаґоподібного малюнка, коли стик між дощечками нижнього ряду збігається із серединою готової дощечки верхнього ряду. Щоб забезпечити такий спосіб укладання, заздалегідь заготовлюються половинчасті дощечки, з яких починають укладання кожного парного ряду. Щоб уникнути загнивання гонтовой покрівлі всі шпунтові канавки змазують протигнильною мастикою або обробляють деревним антисептиком.

 

Ковзан покривають двома обтесаними дошками поверх основного покрівельного покриття.  Для покриття разжелобков і ендовов також понадо-бятся вставні ряди (через кожні три ряди), гонтовые дощечки в які викладають веерообразно. Для раз-желобковых покриттів використовують дощечки традиційної й трапецієподібної форми.

Комір димаря виконується зі сталевих фартухів подібно коміру дранкової покрівлі. Єдина відмінність - у тім, що бічні фартухи коміра кріпляться не поверх рядового покриття, а під нього. Підставою для тесової покрівлі служить решетування із брусків перетином 60x60 мм або жердин діаметром 80 мм, обтесаних у два канти. Бруски кладуть на крокви із кроком в 600-800 мм. Для тесової покрівлі беруть продороженные дошки з на нижні дошки так, щоб вийшов половинний зачении з латами.

 

Поздовжня кладка більше практична й широко використовується. У поздовжньому напрямку дошки можуть бути покладені по наступних схемах:

  • у два шари впритул друг до друга, коли стик між дошками верхнього шару доводиться на середину дошки нижнього шару;
  • в один шар з утворенням нащельников, при цьому нижній шар укладається сплошняком, верхньої ж дошки перекривають крайки нижнього шару на 4 0 — 5 0 мм;
  • в один шар вразбежку, коли нижній шар дощок кладе із зазорами, а дошки верхнього шару перекривають крайки нижніх дощок не менш, ніж на 50 мм.
  • У кожному разі верхні дошки кріплять двома цвяхами через два шари в кожному перетинанні із брусками решетування.
  •  

Поперечний спосіб укладання дощок допустимо для тимчасових будов. Поперечні дошки укладають прямо на крокви таким чином, що верхня дошка перекриває нижню на 40-50 мм. Кожне перетинання дощок із кроквами фіксується одним цвяхом.

Категория: Мои статьи | Добавил: neon3394 (07.03.2009)
Просмотров: 587 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: