Приветствую Вас Гость
Среда
09.07.2025
16:56

Усе про ремонт і будівництво

Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [28]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Мои статьи

Водостічна система
Водостічна система складається з ряду елементів, деякі з яких у різних дизайнерських рішеннях можуть отсутствовать або приймати зовсім несподівану форму. У будь-якій системі водовідводу обов'язкові горизонтальні надстінні або підвісні жолоби 2, вертикальні ринви 5 і зливи 4, за допомогою яких вертикальні елементи водостічної системи з'єднуються з горизонтальними. У водостічних системах старого зразка місце зливу займає ускладнена деталь, що складається з водоприймальної лійки й лотка. Крім цих елементів, водостічна система може бути укомплектована:
 
  • тупиковими (кінцевими) жолобами ;
  • коліньми  для з'єднання жолобів під різними кутами;
  • перехідними коліньми  для обходу карнизного виступу, які або формуються з декількох твердих ланок невеликої довжини, або виконуються цілком з гофрованого матеріалу;
  • додатковими водозбірниками , установлюваними на ринві для збору води, що надходить із інших джерел;
  •  

Горизонтальні жолоби можуть мати різний поперечний переріз: напівкругле, квадратне або синусооб-разное. Крім того, жолоби, а також ринви виготовляються декількох розмірів (у поперечному розрізі). Перевага того або іншого розміру залежить від ухилу й загальної площі даху. Примітка: перше число (іноді воно — єдине) показує ширину жолоба в поперечному перерізі, а друге число — його глибину. При розрахунку поперечного перерізу ринв виходять із умови, що 1 див2 перетину забезпечує відвід води із площі близько 1 м2. У наші дні в продажі є готові водостічні системи, які повністю укомплектовані всіма необхідними елементами й кріпильними деталями. Такі системи збираються за лічені хвилини й не вимагають особливих пристосувань. Необхідно мінімальна кількість інструментів: дриль, викрутка й ножівка.

 

Самий ходовий матеріал, з якого роблять водостічні системи,- це твердий ПВХ. Саме Пвх-В-Достоками оснащена більшість сучасних будиночків за рубежем і значна кількість новоспоруджуваних котеджів у нашій країні (принаймні, у великих містах і їхніх окраїнах). Деякі заповзятливі хазяї перемінили старі проржавілі металеві жолоби й труби на водовідводи із пластику. Пластикові водостічні системи мають більший набір достоїнств, завдяки яким вони висунулися вперед, обійшовши своїх металевих і асбестоце-ментных конкурентів. ПВХ водостоки можуть витримувати температуру від - 40°С до +70°С. Строк їхньої справної служби становить не менш 10 років. Вони досить стійкі до впливу атмосферних опадів і Уф-Променів, тому не мають потреби в захисному ґрунтуванні й особливому відході в період експлуатації. Декоративною перевагою пластикових водостічних систем є те, що вони акуратні у виконанні й представлені в широкій колірній гамі. Немаловажний і той факт, що це найпростіші в установці системи: з ними впорався б і ребенок, що має досвід гри з конструктором.

 

На «старих» будинках (мова йде не про будинки минулого століття, а про основну масу експлуатованих дачних будиночків радянського періоду), отже, на «старих» будинках водостічні системи як правило виконані з металу. Більшість металевих настінних жолобів має синусообразную форму. З'єднуються жолоби з ринвами за допомогою водоприймальних лійок і лотків. Найчастіше такі системи виконані самими покрівельниками з аркушів покрівельного металу. Сталева система водовідводу таки важка, але при цьому тендітна. Тому для її установки потрібні як мінімум два чоловіки. Щоб продовжити термін служби й захистити від корозії, деталі сталевого водостоку ог-рунтовывают антикорозійною ґрунтовкою або офарблюють олійною фарбою. Особливо часто іржавіють місця стиків і кріплень.

 

Алюмінієва водостічна система подібна по параметрах і технічних якостях зі сталевий. Відрізняється вона тим, що в три рази легше й у меншому ступені піддається корозії. Тому алюмінієві водостоки можна не офарблювати. Заготівля деталей водостічної системи з аркушів оцинкованої сталі Надстінні жолоби виконуються зі сталевих картин, про що докладно розповідається в главі «Сталева покрівля". На кожній заготівлі ланки ринви спочатку загинають поздовжні крайки для фальцевых з'єднань, а потім здійснюють викочування заготівлі, у результаті якої вона приймає конічну або циліндричну форму. Викочування може виконуватися вручну або за допомогою спеціального приладу — вальцювання. Для ручного викочування буде потрібно оправлення (пряма труба, пряма рейка або який-небудь брусок довжиною 2,5—3 метри. Заготівлю укладають під оправлення й, взявши за крайки, згинають в одному місці. Після цього заготівлю повертають щодо оправлення на 20—30° і знову згинають. Ця операція повторюється доти, поки заготівля не прийме потрібну форму. Відігнуті крайки з'єднують один з одним фальцевым швом і ущільнюють на тім же оправленні.

Категория: Мои статьи | Добавил: neon3394 (07.03.2009)
Просмотров: 798 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: