Приветствую Вас Гость
Среда
09.07.2025
21:32

Усе про ремонт і будівництво

Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [28]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Мои статьи

М'які покрівельні матеріали
Це окрема група покрівельних матеріалів, що поєднує покрівельний картон, пергамін, толь, руберойд і деякі інші матеріали, використовувані у виготовленні покрівлі. Покрівельний картон використовується, як правило, як основу для виготовлення покриттів з бітумної й дегтевой просоченням. Промисловість випускає картон рулонами шириною 1 м і загальною площею 20-40 м2. Це варто враховувати при підрахунку кількості матеріалу, необхідного для покриття даху альтанки.
 
М'яка черепиця — высокодекоративный рулонний матеріал, що представляє собою скловолокнисту основу з нанесеним на неї бітумним шаром, що покриває шар мінеральної присипки. Покрівля, виконана з м'якої черепиці, має вигляд тонких плиток шестикутної або прямокутної форми (мал. 23). До її достоїнств, безсумнівно, можна віднести великий вибір і різноманітне колірне рішення. Матеріалом для виготовлення толю служить покрівельний картон, що двічі просочують яким-небудь дегтевым продуктом. Толь буває беспокровным, що також називають толь-шкіра, і із грубозернистим або піщаним посипанням.
 

Руберойд також ставиться до рулонних матеріалів. Для покрівельних робіт   можна використовувати різні його види: руберойд із однобічним грубозернистим посипанням зовнішнього шару застосовують для верхнього й нижнього шарів покрівельного килима;

руберойд із однобічним і двостороннім лускатим посипанням - по якості відповідає матеріалам із грубозернистим посипанням, також використовується для додання міцності покрівлі; руберойд із однобічним і двостороннім дрібнозернистим посипанням - призначений для виготовлення нижнього шару покрівельного килима й пристрою гідроізоляції конструкцій будов.
 

Стеклорубероид - застосовується не тільки для верхнього, але й для нижнього шару при покрівельних роботах, а також для обклеювальної гідроізоляції. Відрізняється від інших видів руберойду тим, що для його виготовлення бітум наносять не на картон, а на обидві сторони основи зі скловолокна. Руберойд накладають на гарячі або холодні бітумні мастики різних марок. Випускають також руберойд із уже нанесеним шаром, що приклеює, мастики, що перед застосуванням у будівельних роботах розм'якшують спеціально підібраним розчинником або розплавляють гарячим повітрям. Асортименти рулонних покрівельних матеріалів постійно поповнюється сучасними довговічними зразками. Уже досить активно застосовуються армобитеп, монобитеп, экарбит, фольгобитеп і ін. Принцип укладання рулонних покрівельних покриттів є загальним для всіх. І руберойд, і толь однаково легко укладываются на підставу як з бетону або шлакобетону, так і з дерева. Ухил даху при цьому повинен варіюватися в межах 10-30°.

 
 

Далі на підставу покриття наносять заздалегідь приготовлену ґрунтовку. Як тільки вона висохне, наносять мастику. Робити це рекомендується рівномірними смугами по ширині рулону. Звичайно при раціональній витраті мастики потрібно 1,5-2 кг на 1 м2.

Після того як підставу покриють мастикою, на нього настилають рулонне покриття (як внутрішній шар краще вибрати толь), розміщаючи його уздовж ската. Як уже згадувалося вище, м'яке рулонне покриття рекомендується настилати у два шари, які можуть розташовуватися як паралельно, так і перпендикулярно один одном. Рулон покриття розкладають на потрібному місці покрівельної підстави й пригладжують. Потім на перший шар покриття укладають другий (пергамін або підкладковий руберойд). При цьому варто звертати увагу на те, щоб аркуші другого шару перекривали крайки першого приблизно на 7-10 див.
 

Необхідно стежити, щоб покриття лягало рівно, без міхурів. Якщо край руберойду або толю буде приклеєний погано, покрівля не зможе служити гарним щитом від опадів, і взагалі такий дах прослужить недовго. Зверху на наклеєний рулонний матеріал прибивають цвяхами рейки. Як рейки найкраще використовувати трикутні бруски, які можна виготовити самостійно шляхом розпилювання по діагоналі квадратних брусків, перетин яких дорівнює приблизно 5x5 див. Рейки варто укладати на шар рулонного покриття на відстаніі, що менше ширини рулону на 0,1 м, і прибивати їхніми толевими цвяхами. Поверх рейок укладають третій, верхній шар рулонного покриття. Розташовувати аркуші руберойду потрібно таким чином, щоб краї його лягали на рейки. Потім, вирівнявши покрытие, його необхідно прибити до брусків толевими цвяхами на відстані 0,5 м. Після цього необхідно нарізати смужки руберойду шириною приблизно 0,2 м і, склавши їх навпіл по довжині, закрити ними шви над рейками й прибити. Останнім етапом робіт є обробка карнизного звису: покрівлю потрібно загорнути під решетування на 0,1 м і прибити

 

Категория: Мои статьи | Добавил: neon3394 (21.03.2009)
Просмотров: 669 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: