Приветствую Вас Гость
Среда
09.07.2025
18:12

Усе про ремонт і будівництво

Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [28]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Мои статьи

Черепиця
У силу великого попиту існує величезне багатство видів черепиці. По способі виробництва виділяють черепицю стрічкову й штамповану; за формою: плоску, пазовій, жолобчастій і хвилясту; по вихідній сировині: глиняну, цементно-піщану, м'яку (зі скловолокна) і металлочерепицу, по призначенню: рядову, коньковую, половинчасту, колоколообразную (для пристрою вальм), бічну й інші. Крім класичних відтінків (червоного, коричневого, чорного й кам'яно-рє-рого), черепиця може бути блакитний, темно-зеленої, фісташкової, темно-синьої. Глиняна черепиця виготовляється із глиняної маси з наступним випалом. У нормі вона повинна мати правильну форму із гладкою поверхнею й рівними краями. При легкому ударі сталевим молотком черепиця повинна видавати чистий, не деренчливий звук. Глиняна черепиця буває плоскої, пазової й коньковой. Цементно-піщана (або франкфуртская) черепиця випускається пазової й коньковой форми із цементу й просіяного, а потім промитого яружного піску. Вона також повинна мати правильну форму й гладку поверхню. Товщина черепиці - 10 мм. Цементно-песча-Ная черепиця інертна стосовно будь-яких біологічних впливів: вона водостійка, вогнестійка, морозостійка, теплостійка й так далі тощо. При  цьому сучасна черепиця відрізняється високим ступенем екологічної чистоти.
 

Черепиця може бути пофарбована по всій товщині або, тільки по поверхні. Фарби, використовувані для виготовлення кольорової черепиці, не впливають на її міцність. Самі вони теж стійкі до атмосферних впливів. М'яка черепиця (або м'які покрівельні плитки) в основі має скловолокно, просочене асфальтовою масою й не піддається гниттям. Зверху черепиця покрита твердим шаром з кам'яної або мінеральної крихти різного кольору, а знизу - спеціальним бітумним шаром, захищеним поліетиленовою плівкою. По ходу покрівельних робіт поліетиленова плівка знімається - і плитки під впливом сонячного тепла приклеюються до підстави даху, образуя суцільне покрівельне покриття. Інший варіант м'якої черепиці повністю пропивши тан бітумом і кріпиться до підстави звичайними цвяхами.

І в тім, і в іншому випадку м'яку черепицю кріплять до дерев'яного обшивання покрівлі (найкраще до фанери товщиною не менш 15 мм). М'які плитки виготовляються у вигляді смужок з 34-х черепиць прямокутної, трикутної, овальної або фігурної форми. Розміри смужки: 1x0,3 м. Важить м'яка черепиця в 4 рази менше, ніж звичайна й застосовується на дахах з ухилом не менш 1:3. Термін служби -2 5 років.
 
Металлочерепица, як і м'які плитки, являє собою не окремі черепиці, а аркуші, що імітують малюнок ідеально покладеної черепиці. Це заощаджує трудозатраты й зменшує кількість стиків за рахунок збільшення розмірів покрівельних матеріалів. Аркуші металлочерепицы виготовляють на основі оцинкованої сталі або алюмінію, менш підданого впливу атмосферних опадів. Метал по обидва боки покривається декількома шарами захисного кольорового пластику толщиною від 27 до 50 мікронів. Технічні характеристики пластику можуть бути різними (залежно від марки металлочерепицы). Звичайно пластик добре переносивши вплив Уф-Променів, тому покрівля із цього матеріалу не вигорає на сонце. Металлочерепица зберігає  свої властивості при температурі від - 50°С до 120°С. Довжина аркушів металлочерепицы варіюється від 40 див до 8 м, ширина — близько 1 м, товщина — близько 0,5 мм. Важить ме-таллочерепичная покрівля в 6 разів менше, ніж глиняна. Укладаються аркуші на дах з ухилом не менш 10° і ніколи — на плоский дах!
 

Аркуші металлочерепицы монтуються на гідроізоляційне покриття й кріпляться до решетування спеціальними стійкими до корозії шурупами-саморезами без попереднього свердлення отворів. Укладаються аркуші внахлест. Металлочерепицу можна кріпити й поверх старих деревних покрівель. Термін служби металлочерепицы - 30-50 років - обчислений досить умовно в силу молодості покрівельного матеріалу.

Категория: Мои статьи | Добавил: neon3394 (05.02.2009)
Просмотров: 778 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: