Приветствую Вас Гость
Пятница
17.05.2024
11:13

Усе про ремонт і будівництво

Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [28]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Мои статьи

Вітражі

Спосіб 1. Вітраж виготовляють зі звичайного листового скла й шматочків кольорового скла (смальти). На аркуші прозорого скла (основі) зі смальти набирають малюнок. Композицію накривають другим аркушем скла, після чого готову конструкцію закріплюють у дерев'яній або металевій рамі.

Спосіб 2. При такому способі виконання вітража із цільного аркуша кольорового скла вирізують шматочки певної конфігурації. Потім їх закріплюють у спеціальному металевому трафареті й уже готову конструкцію встановлюють у рамі.

Спосіб 3. Відливають окремі стекла, що представляють собою деталі орнаменту. Потім їх складають у певний малюнок і скріплюють між собою спеціальною смолою. Готовий виріб кріпиться в металевій або дерев'яній рамі.

Спосіб 4. На великий аркуш звичайної шибки наносять малюнок за допомогою спеціальних фарб. Потім виріб обпікається в печі й закріплюється в рамі.

Спосіб 5. На великий аркуш звичайного скла укладають смальту різних квітів і закріплюють її на поверхні за допомогою особливого синтетичного матеріалу.

 

Вітражі є прикрасою альтанки. Їх можна вставляти не тільки у вікна, але й у двері. Іноді роблять витражными цілі стіни й навіть стелі. У цьому плані фантазію творця обмежують тільки розміри альтанки й матеріальні можливості. При створенні вітражів дуже важливо ретельно підібрати колірне сполучення різних фрагментів майбутнього виробу. Варто пам'ятати, що вітражі пропускають світло й тому в різний час доби будуть виглядати по-різному залежно від висвітлення. Кожна людина віддає перевагу якому-небудь певному кольору або сполученню декількох квітів. Оскільки науково доведено, що деякі кольори, впливають на психіку, підбирати їх для створення вітражів треба особливо ретельно. Альтанки призначені в першу чергу для відпочинку й романтичних зустрічей, тому варто подбати про те, щоб колірне рішення вітражів створювало відповідний настрой.

Ниже перечислены цвета, которые в большинстве случаев используются для окраски витражных стекол, а также предло¬жены наиболее подходящие и нейтральные комбинации для различных видов беседок. Червоний колір збуджує. Його короткочасний вплив стимулює мозкову діяльність, а занадто тривале приведе до розумового стомлення й зниження працездатності. У витражных стеклах червоний колір повинен бути присутнім обмежено й бути переважно темних тонів. Невелика бордова ділянка скла вдало оттенит більше світлі фарби. Жовтий впливає на психіку. Він стимулює уяву, піднімає настрій, поліпшує апетит і відновлює нервову систему, але при тривалому впливі знижує працездатність. Жовтогарячий колір позитивно впливає на дітей, тому в альтанках, призначених для ігор і відпочинку, повинні переважати вітражі з домінуючим жовтим і жовтогарячим кольором. Зелений колір навіть при тривалому впливі не наносить психіці шкоди. Він тонізує й заспокоює, підвищує працездатність, піднімає настрій і знижує стомлюваність. У сполученні із червоною, жовтою й чорною квітками оздоровительно впливає на психіку людини. Ясно-зелений колір нормалізує нервові реакції, а яскраво-зелений робить загальний сприятливий вплив на організм. Коричневий традиційний, він сприяє виникненню стану спокою й урівноваженості, дарує гарний спокійний настрій, однак у більших кількостях погано переноситься життєрадісними й дружелюбними людьми. Теплий темно-коричневий колір викликає сонливість.

 

Блакитний колір дарує відчуття свіжості, прохолоді й спокою. Насичені відтінки викликають мрійливий настрій, творчий підйом. Сині й світлі блакитні відтінки знижують емоційна напруга, але можуть навіяти смуток і сумну замисленість. Блакитний колір ще й тому рекомендується для використання при складанні вітражів, що, пропускаючи ч е р е із себе сонячні промені, він створює в приміщенні дивну чарівну обстановку. Сонячний або місячний промінь, що пройшов ч е р е із синє або блакитне скло, перетворюється в сріблистий серпанок, що створює казкову й надзвичайно романтичну атмосферу.

 

Характер зображення також варто вибирати, орієнтуючись на параметри самої альтанки - такі, як освітленість і висота приміщення. Малюнок, що включає в себе велика кількість горизонтальних ліній, підходить для приміщення з високою стелею, тому що тоді потовк буде здаватися більше низьким.  Якщо потолок низький, при оформленні вітража рекомендується вибирати малюнок з перевагою вертикальних ліній, тому що вони зрительно збільшать висоту. Щоб створити враження низької стелі, варто виготовити вітраж зі скла досить темних квітів. Ілюзію високої альтанки можна створити за допомогою світлого витражного стелі. Візуально вітраж стане більшим, якщо його скласти зі стекол яскравих теплих квітів. Внутрішнє приміщення альтанки здасться більше просторим, якщо вітражі будуть витримані у світлих напівпрозорих тонах.

 

Категория: Мои статьи | Добавил: neon3394 (21.03.2009)
Просмотров: 710 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: