Приветствую Вас Гость
Пятница
17.05.2024
10:24

Усе про ремонт і будівництво

Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [28]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Мои статьи

Види рам

Це важлива умова для гарного самопочуття у квартирі. Навколишні нас речі повинні бути скромними, непомітними, не вражати розмірами й формами, а виконувати тільки утилітарну функцію. Цим головним міркуванням необхідно  керуватися, обставляючи також житлову кімнату - центр квартири, де ми проводимо більшу частину часу,  перебуваючи будинку. Житлова кімната може мати й досить виражені функціональні області, які по   можливості повинні бути розмежовані (наприклад, для прийняття їжі, проживання, роботи).

 

Безсумнівно, наші смаки й погляди на сучасну культуру житла перебувають на досить високому рівні. І закономірне питання: яке місце займає картина в сучасному житлі. У минулі часи по стінах розвішували безліч картин, сьогодні ми обмежуємося лише декількома картинами, але такими, які не порушують гармонії інтер'єра, навпроти підкреслюють його єдність. Про смаки, зрозуміло, не сперечаються й проте зберігає свою чинність основне положення: раму підбирають до картини, а не до  меблів або шпалер. Картина й рама повинні сприйматися як єдине ціле й разом з тим рама повинна підсилювати сприйняття картини.

 

Блок-рама. Зі струганих чотирикутних планок  виготовляють раму, що відповідає розмірам малюнка. На оборотну її сторону наклеюють картон.  порожнечу, Що Утворилася в середині, заповнюють ніздрюватим картоном і теж заклеюють картоном. Краю рами відшліфовують і красять у потрібні кольори. Малюнок, що поміщає на цю раму, акуратно по косинці підрізають, щоб він був ледве менше зовнішнього розміру рами. Потім малюнок  перевертають, зворотний бік малюнка намазують не клеєм, що проступає наскрізь, і наклеюють на особову сторону рами. Малюнок розгладжують чистою ганчіркою й потім поміщають на кілька годин під вантаж, щоб  поверхня його залишалася гладкої. Потім малюнок можна покрити дуже тонкою верствою безбарвного лаку. На  зворотний бік рами прибивають маленьку петлю або колечко.

 

Картина на блоці-рамі (паспарту). Паспарту рамка або підклеювання для малюнка, гравюри, книжкової   ілюстрації й т.д. Малюнок (картину) без полів поміщають  на суцільну блок-раму, що залишаються білими поля затягують кольоровим полотном, шкірою або іншим матеріалом і все це укладають у дійсну раму.   Такий спосіб оформлення створює враження особливої глибини зображення.

 

Лакований багет. Вчерне оброблений  профільований багет розріжуть після виміру полотна картини  (наприклад, 500 х 600 мм). Точно встановлені розміри наносять у фальц і ріжуть ножівкою під кутом 45° по  шаблоні. Звичайно, при розпилюванні відбувається деяка  втрата матеріалу, тому купувати багета потрібно небагато більше, ніж потрібно відповідно до розмірів полотна  картини. У відходи при розпилюванні йде   восьмикратна ширина багета. Видаток багета можна  розрахувати. Допустимо розмір полотна картини 500 х 600 мм,

  • ширина багета 50 мм:
  • периметр = 2а + 26 + 8 х 50 мм,
  • периметр = 1000 + 1200 + 400 = 2600 мм  або, інакше кажучи, при нарізуванні сторін рамки до розміру  кожного плеча (довжини або ширини картини) потрібно   відповідно додавати подвійну ширину багета. 

 

Всі чотири плечі мають скоси; склавши їх разом,   можна перевірити правильність кутів. Скоси намазують   столярним клеєм і склеюють. Клей не повинен виступати на

скосах. Крім того, у кожний скіс потрібно забити по  цвяху без капелюшка й злегка утопити їх. За допомогою скляної шкурки дерев'яну  поверхню рами гладко шліфують. Як і всяке дерево, багет перед фарбуванням ґрунтують. Зараз прийняті світлі тони: біл, бежевий, ясно-сірий, які можуть бути  відтінені в його профілі одноколірною лінією.

 

У принципі всяка  картина може бути вставлена під скло, але це робити

недоцільно, та й не прийнято відносно картин,  написаних маслом. Додаткове покриття склом  може негативно підсилити світловий рефлекс. Якщо  написана маслом картина під склом невдало повішена під певним кутом, скло буде сильно відображати світло, а втримування картини видно не буде. Тому дуже важливо правильно вибрати місце, де повісити картину під склом. Стекло для репродукції потрібно вирізати не по рамі, а перпендикулярно, тобто по косинці. Як при засклінні віконної рами, так і для репродукції стекло треба  вирізати трохи меншого розміру фальца, щоб з  кожної сторони було приблизно по 1 мм запасу. Смуги на склі від витяжки повинні при остеклении

репродукції розташовуватися завжди горизонтально, тому що при вертикальному розташуванні ці смуги сильно  спотворюють зображення. Нарешті, стекло ретельно миють по обидва боки. Розчин для миття готовлять наступної образом. Невелику бутылочку на 1/4 наповнюють  відмученою крейдою, доливають водою до 3/4, потім уміст збовтують, поки вся крейда не розчиниться, і додають спирт. Це чудові кошти можна застосовувати й для миття вікон.

 

Щоб не залишати на вимитому склі відбитків  пальців, його беруть за краї й накладають на склить репродукцию, що, залишаючи симетричні поля. Розміри  полів зверху, праворуч і ліворуч повинні бути однаковими, а  поле знизу може бути на 30-40 мм ширше. Не завжди можна діяти відповідно до цього  правила, однак по можливості його варто дотримуватися. Потім гострим олівцем окреслюють контур скла на  репродукції, після чого неї обрізають. З усіх боків він  повинен бути обрізаний на 2-3 мм, а якщо папіртовста, те й на 5 мм. Репродукцію перевертають і оборотну сторону воложать губкою (внаслідок цього папір  розтягується). Наступну операцію потрібно зробити швидко, поки папір не просохнув. Репродукцію знову перевертають, покривають склом і легкими  рухами вирівнюють поля. 

 

Репродукцію зі склом вставляють у фальц рами.  Вирізаною картонкою відповідної форми закривають зворотний бік картини. Картон закріплюють  шпильками й заклеюють паперовою широкою смужкою.  Оскільки між стіною й репродукцією повинен постійно циркулювати повітря, петлю прибивають так, щоб вона або поверталася, або изгибалась; картину можна підвісити й на кільцевих петельках на шнурі. У всіх  випадках її вішають так, щоб нагорі вона злегка відставала від стін.

 

 

Категория: Мои статьи | Добавил: neon3394 (05.06.2009)
Просмотров: 859 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: