Приветствую Вас Гость
Пятница
17.05.2024
10:52

Усе про ремонт і будівництво

Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [28]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Мои статьи

З'явилося слово «циновка»

Майже в будь-якій квартирі можна знайти масу предметів так званого екологічного дизайну — меблі з незабарвленого дерева або плетену, кошика з лози й глиняні квіткові горщики, у крайньому випадку — бамбукові жалюзі. Однак на стать усе ще прийнято стелити ковролин або лінолеум. Гарною природною альтернативою цим синтетичним матеріалам може стати плетена циновка: у вигляді килима, коврика або цільного напольного покриття. Історія плетива циновок нараховує не одну тисячу років. Цей найбільше «очевидний» спосіб виготовлення покриттів древні люди винайшли значно раніше, ніж навчилися робити тканини з вовни тварин. Древній Єгипет, Рим і антична Греція виявляють нам уже цілком зроблені зразки цього мистецтва: циновки були знайдені в гробницях єгипетських фараонів, відповідно до історичних свідоцтв, вони прикрашали будинку богатых римлян, і в той же час служили єдиним предметом «меблів» у злиденних хатинах.

 

 

І тут існують багаті можливості вибору колірної гами: волокна різних рослин дають можливість виготовляти циновки від темно-коричневий, теракотовий і бурий кольори (койр, сизаль, джут) до різноманітних відтінків ніжно-бежеві, блідо-зелені й піскового (коноплі, очерет, рис, бавовна). Може використатися комбінація різних матеріалів, іноді рослинні волокна навіть вплітаються у вовняний килим. Традиційний спосіб виготовлення циновок - плетиво вручну. Але сьогодні, звичайно, частіше зустрічається машинне виробництво, ну а циновки, сплетені індивідуально, коштують значно дорожче. Прогрес, крім потокового способу виготовлення, торкнувся й споживчі якості циновок: для додання особливої міцності й збільшення терміну служби виробники наносять верству латексу на виворітну сторону виробу, а також обробляють поверхня спеціальним складом для захисту від вологи, пилу й плям.

 

Особливе питання — догляд за циновками. Рекомендації тут залежать від того, з якого волокна виготовлене ваше покриття. Якщо це сизаль, коноплі або рис, то такі циновки бояться вологи, і відповідно, їх можна піддавати тільки сухому чищенню.

Більше стійкими виявляються вироби, сплетені з волокон джуту й койра: вони піддаються чищенню вологою ганчіркою із застосуванням спеціальних коштів, краще на основі оцту. Також гарні результати дає просте чищення за допомогою пилососа - завдяки відсутності ворсу пил віддаляється без особливих зусиль. Застосування циновок в оформленні житлових і офісних приміщень дає багаті можливості для створення інтер'єрів у різних стилях. Звичайно, у першу чергу циновки придадуться вам для дизайну приміщення в стилі кантрі, підкреслять вишуканий мінімалізм інтер'єра в японському стилі, а також стануть оригінальним рішенням для інтер'єра фьюжн-направления.

 

Циновки з натуральних волокон прекрасно підходять для устрою «теплих статей», а вологостійкі їхні різновиди підтримають экологичную атмосферу зимового саду або оранжереї й будуть відмінно сполучатися із плетеними меблями.

Однак їх можна використати не тільки в якості напольных покриттів - старі корпусні меблі невпізнанно перетворять, якщо декорувати її поверхні за допомогою плетених матеріалів. Відзначимо, що в продажі сьогодні є циновки на будь-який смак: можна придбати економічний варіант від азіатських виробників, а можна витратитися на більше дорогі вироби з Бельгії, Німеччини, Голландії. Ви можете купити готовий килим або коврик потрібного розміру або придбати напольное покриття в рулоні. Також по ваших розмірах у магазині можуть запропонувати обробити краю циновки - за допомогою оверлка або декоративної стрічки з натуральної шкіри, замші або гобелена.

 

 

Категория: Мои статьи | Добавил: neon3394 (05.06.2009)
Просмотров: 611 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: